yokgovtrYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, MHP’nin akademisyen milletvekillerinden oluşan heyetle bir araya geldi.

YÖK’ten yapılan açıklamaya göre; Saraç, Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarına yönelik alınan kararlar ve yükseköğretimde yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere AKP, CHP ve MHP’nin akademisyen milletvekillerini ağırladı.

Toplantıda yükseköğretimdeki son gelişmeler ve OHAL Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumları, bu kurumlarında okuyan öğrencilerin durumu, bu öğrencilerle ilgili alınan kararlar ve yükseköğretimdeki son gelişmeler hakkında istişarelerde bulunuldu.

“Toplantılarımız verimli ve faydalı geçti.”

Başkan Saraç, YÖK’te akademisyen milletvekillerinin ilk kez ağırlandığını belirterek, “Bildiğiniz üzere geçen hafta içerisinde YÖK Başkanvekili Hasan Mandal, AK Parti, CHP ve MHP Grup başkan vekillerini ziyaret etmiş, bu ziyarette son dönemlerde almış olduğumuz kararlara ilişkin kısa bir bilgilendirme yaparak, partilerindeki akademisyen milletvekillerini YÖK’e davetimi kendilerine iletmişti.” şeklinde konuştu.

Saraç,”Bu kapsamda dün, parti yönetimlerince isimleri belirlenen AK Partili milletvekillerimizle, bugünde CHP ve MHP’li milletvekillerimizle bir araya geldik. Kendilerine davetimize icabet etmelerinden ve ilgilerinden dolayı öncelikle teşekkür etmek isterim. Toplantılarımızın çok verimli ve faydalı geçtiğini düşünmekteyiz” dedi.

Yükseköğretimdeki son gelişmelerin ve KHK ile kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarına yönelik alınan kararların milletvekilleriyle paylaşıldığını kaydetti.

“Akademik faaliyetler aksamadan devam edecek”

Yükseköğretimde hiçbir aksamaya maruz kalmadan akademik faaliyetlere devam edildiğini bildiren Saraç, Darbe girişimi sonrasında üniversitelerin kurumsal yapısının zedelenmesine asla izin vermeyeceklerinin altını çizerek “Başta rektörler olmak üzere hocasından öğrencisine kadar liyakat, sevgi ve saygıya dayalı birliktelikle bunu başaracağımıza inanıyorum.” dedi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi