İbrahim Halil CANDAŞ

İbrahim Halil CANDAŞ K@Home Türkiye Kurucusu

Okul öncesi 0-7 yaş dönem…Öğretim faaliyetleri dışında kalan ‘eğitim’ sisteminin en iyi uygulanabileceği yaş aralığıdır. Bilimsel veriler, bu yaş aralığında bireyin en yüksek öğrenme ve kavrama potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Aynı veriler, bireyin hemen her şeyi çok hızlı bir şekilde öğrenebileceğini gösteriyor. Bu yaş aralığında bulunan çocukların en çok zaman geçirdiği mekan neresi? Ev! O halde, bu mantık sıralaması ile evde eğitimin gerekliliğini ortaya çıkarmış oluruz.

***

Ancak, bu noktada evde eğitimin uygulamasında verilecek eğitimin niteliği ile ilgili bazı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Örneğin; verilecek bilginin tutarlılığı ve doğruluğu, verilerin veriliş sıralaması gibi. Tam bu noktada, ülkemizdeki ailelerin yardımına K@home yetişiyor.

***

K@home Evde Eğitim, okul öncesi dönemde ailelere yeni nesil eğitim modelleri kullanarak, her çocuğun kendisine özel bir program sunuyor. İçerik olarak her türlü konunun detaylıca düşünülüp hazırlandığı bu modelde, sadece çocuklar değil, ebeveynler de kendilerini geliştirme fırsatı buluyorlar.

***

Araştırmalar gösteriyor ki, evde eğitim alan çocuklar açık fikirli, özgür ve mutlu bir şekilde yetişiyor. K@home Evde Eğitim’in en önemli iddiası da çocukların eğlenerek, güvenli bir ortamda, akranlarına göre daha sosyal bir şekilde eğitim alması.

***

Hepimizin bildiği gibi son zamanlarda eğitim dünyası tarafından ciddiye alınan konuların başında okul öncesi eğitim geliyor. Bizler de daha önceki yazılarımızda değindiğimiz konulardan dolayı ebeveynlerden aldığımız mesajlardan şunu anlıyoruz:

***

Şimdilerde binlerle ifade ettiğimiz fakat çok yakın zamanda on binlerle ifade edeceğimiz aile tarafından, okul öncesi çağdaki çocuklarına evde eğitim talep edecek olması kimseyi şaşırtmamalıdır. Ne dersiniz? Birileri bu yeni nesil eğitim modeline eğilip, yasal zemin hazırlar mı?

İbrahim Halil Candaş
kahometurkiye@gmail.com
www.kahometurkiye.com

İBRAHİM HALİL CANDAŞ KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini Ayvalık’ta, lise eğitimini Malatya Fen Lisesi’nde tamamladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünü bitirdi ve matematik alanında yapmış olduğu yüksek lisanslarla Bilim Uzmanı ünvanını alarak çeşitli üniversitelerde akademisyenlik yaptı.
20 yıldır içinde bulunduğu eğitim sektöründe, çok sayıda kuruma eğitim danışmanlığı yapmanın yanı sıra yaklaşık 70 adet kitap yazdı. Ülkemizde evde eğitim modelinin uygulayıcısı ve savunucusu olarak oluşturduğu K@home Türkiye’nin ve eğitim sektöründe bayilikler veren kurumlarının yöneticilik görevine devam eden İbrahim Halil Candaş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi