mefuniversitesiYapı Kredi’nin geçen sene MEF Üniversitesi işbirliği ile bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiği Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı, ikinci senesinde de geleceğin bankacılarını ve finans uzmanlarını yetiştirmeye devam ediyor. İlk senesinde 50 kişilik kontenjanı tamamen dolan ve öğrencilerin yüzde yüz bursla okuduğu Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını ise önümüzdeki sene verecek.

Özel Gelişim Programı, burs ve iş imkanlarını bir arada sunan 2 yıllık Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı’nın, finans sektöründe bir bankanın gerçekleştirdiği ilk ve en kapsamlı program olma özelliği taşıdığını belirten Yapı Kredi İnsan Kaynakları ve Organizasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gökmen Uçar, programın iş dünyası ve akademik hayat arasında köprü kurduğunu, bu anlamda da bir ilk olduğunun altını çizdi.

Uçar, şu bilgileri verdi: “Yapı Kredi olarak finans sektörüne değer yaratmak adına en büyük yatırımın insan kaynağına yapılması gerektiği vizyonuyla hareket ediyoruz. Geçtiğimiz sene MEF Üniversitesi işbirliği ile başlattığımız Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ile amacımız bankacılık ürün ve hizmetlerini iyi bilen, müşteri ile ilişkileri yönetme konusunda bilgi sahibi ve temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek düzeyde yetkin bireyler yetiştirmek. Program, ilk senesinde büyük ilgi gördü ve kontenjanı tamamen doldu. Sektörün öncü ve köklü kurumlarından Yapı Kredi olarak sürekli öğrenen ve öğreten bir kurum olma özelliği taşıyoruz. Programın içeriğindeki piyasa uygulamalarına yönelik dersler de Yapı Kredi’nin konularında deneyimli iç eğitmenleri tarafından veriliyor. Bu program ile sektörün en donanımlı bankacılarını yetiştirme ve bünyesinde bulundurma geleneğimizi de sürdürüyoruz.”

muhammed-sahin

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin

Programın ikinci senesiyle ilgili görüşlerini belirten MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ise; “Finans sektöründe öncü ve köklü bir kurum olan Yapı Kredi ile başlattığımız bu programın ilk senesini son derece verimli bir şekilde geçirdik. Bu sene de program için 50 kişilik kontenjanımız bulunuyor. Tüm öğrencilerimiz geçen sene olduğu gibi programı yine yüzde 100 burs imkanıyla tamamlayacak.” diye konuştu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
Haber Etiketleri : ,
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi