uskudareduÜsküdar Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı, psikoloji mezunlarının uzmanlaşmalarına olanak sağlıyor. 1 Eylül’e kadar kayıtların devam ettiği program sayesinde yüksek lisans öğrencilerinin istatistik, araştırma yöntemleri ve test geliştirmede uzmanlaşmaları amaçlanıyor.

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı psikoloji alanında lisans diploması olanlara uzmanlaşma imkanı sağlıyor. Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı programa kayıtlar, 1 Eylül’e kadar devam edecek.

Psikoloji mezunlarının profesyonel meslek yaşamlarında karşılaşabilecekleri psikolojik sorunlara yönelik uygulamalı dersleri içeren program, gelişim psikolojisi, endüstri psikoloji, eğitim psikolojisi, klinik psikoloji alt alanlarına yönelik dersleri destekleyecek, seçmeli konuları içeren yan alan derslerini ve öğrencilerin istatistik, araştırma yöntemleri ve test geliştirmede uzmanlaşmalarını sağlayacak ders ve uygulamaları kapsıyor. Öğrencilerin programı tamamlayabilmesi için alan stajını ve uzmanlık tezini bitirmeleri gerekiyor.

Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’na lisans eğitimini, psikoloji ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanlarında tamamlamış olanlar, psikoloji bölümü dışından mezun olan ancak psikoloji bilim dalına ilgi duyan ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler, hastaneler, psikiyatri klinikleri, mahkemeler, okullar, üniversiteler, halk sağlığı merkezleri, cezaevleri gibi tüm özel ve kamu kuruluşlarında psikoloji yüksek lisans mezunu olarak çalışmak isteyenler ve akademik kariyer yapmak isteyenler başvurabilecek.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi