sporcu-2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Milli Sporcu Yerleştirme başvuruları bugün başladı. Başvurular 25 Ağustos’a kadar devam edecek.

Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacak ve tercih süresi uzatılmayacak.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; başvuruları ÖSYM Merkezince kabul edilen adaylar tercihlerini yukarıda belirtilen tarihler arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklar. Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecek. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekiyor. Adaylar en fazla 8 tercih yapabilecekler. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını tercih edemeyecekler. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekler.

Tercih bildirimini tamamlayan adayların “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.

2016-ÖSYS Spor Dallarında Üstün Başarılı Olan Adaylar İçin Yükseköğretim Programları Kontenjan ve Koşulları

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
Haber Etiketleri : ,
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi