orav-egitimcilerÖğretmen Akademisi Vakfı, dünyanın en iyi üç sosyal-duygusal zeka programı arasında gösterilen “Yaşam Becerileri“ eğitimiyle çocuklara olumlu ve güvenli bir öğrenme ortamı yaratmayı hedefliyor.

Eğitim programıyla eğitimcilerin kişisel ve mesleki gelişimine destek olmaya devam eden Öğretmen Akademisi Vakfı, bünyesinde görev yapan eğitimcilerin gelişimini de, ulusal ve uluslararası farklı eğitim programlarıyla desteklemeyi sürdürüyor. Vakfın 29 eğitimcisi, 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde, bu programlardan bir yenisi olan “Yaşam Becerileri” eğitici eğitimine katıldı. Öğrencilerin sosyal-duygusal zeka gelişimine katkı sağlamak amacıyla geliştirilen “Yaşam Becerileri” eğitimine katılan Vakıf eğitimcileri, 2 günlük programın ardından sertifika alarak, hem bireysel gelişimlerine yönelik bir eğitimi tamamladı hem de meslektaşlarına bu eğitimi verme yolunda ilk adımı atmış oldu.

Stanford Üniversitesi’nde geliştirilen “Yaşam Becerileri”, sosyal ve duygusal zekanın kuramcısı Daniel Goleman’ın kurduğu Casel (Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning) tarafından dünyanın, sosyal-duygusal öğrenmeyi destekleyen en etkili üç programı arasında gösteriliyor. Eğitim, 3-18 yaş aralığındaki çocukların çevrelerinde olumlu ve güvenli bir öğrenme ortamı yaratarak, onların sosyal-duygusal zeka gelişimlerine ve akademik başarılarına zemin hazırlanmasını sağlıyor. “Yaşam Becerileri” eğitimlerindeki ve rehber kitaplarındaki eğlenceli alıştırmalar sayesinde, öğrencinin kendisini güvende hissettiği, içinde bulunduğu topluluk tarafından kabul gördüğü, arkadaşlarıyla benzer-ortak noktalardan hareket ederek daha çok işbirliği yaptığı bir öğrenme ortamı yaratılması hedefleniyor.

Eğitim programı sayesinde sosyal-duygusal gelişimi artan öğrenciler, öğrenmeye daha açık oluyor, okula ve öğretmenlerine karşı yüksek aidiyet geliştiriyor, kaygı ve stresten uzaklaşıyor ve olumsuz yerine daha olumlu davranış eğilimi gösteriyor.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi