ORAV-seminerEğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), daha fazla eğitimciye ulaşmak için gerçekleştirdiği çalışmalarına yenisini ekliyor. Öğretmenlerin eğitim başvurularını yalnızca hizmet verdikleri resmi okullar aracılığıyla alan Öğretmen Akademisi Vakfı, Mayıs 2017 itibarıyla öğretmenler için bireysel başvuru sürecini devreye alıyor. Vakıf ilk etapta, 6-7 Mayıs tarihlerinde Van, Şanlıurfa, Kayseri ve Sivas’ta yapılacak eğitimlere bireysel başvuruyu kabul edecek. Sistemin ilerleyen dönemlerde ülke geneline yayılması hedefleniyor.

Yalnızca resmi okullarda görevli olan öğretmenler, atama bekleyen öğretmenler ve eğitim fakültelerinin son sınıf öğrencilerinin bireysel başvuru yapabileceği Vakıf eğitimleri için, sınıf başına 25 kişilik kontenjan sınırı bulunuyor. “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi alacak öğretmenler, 2 günlük eğitimin ardından MEM Sertifikası, atama bekleyen öğretmenler ve eğitim fakültesi son sınıf öğrencileri ise ÖRAV Katılım Belgesi alacak. İlginin yüksek olduğu Vakıf eğitimlerine başvuruda bulunmak için http://www.orav.org.tr/news/newsdetail.aspx?id=477 adresinde yer alan formun doldurulması yeterli oluyor.

Bireysel başvuru sürecinin başlamasıyla ilgili açıklama yapan Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Selman Behmuaras, öğretmenlerden gelen talepler üzerine bu sistemi hayata geçirdiklerini, böylece daha çok öğretmene ulaşabileceklerini söyledi. Behmuaras, “ Vakıf olarak ülke genelinde 155 binden fazla eğitimcimizle bir araya gelerek, birçok eğitim ve atölye gerçekleştirdik. Bugüne kadar okullardan gelen başvuruları değerlendirerek, o okulun öğretmenleriyle bir araya geliyorduk. Mayıs ayından itibaren eğitimlerimizden yararlanmak isteyen öğretmen ve öğretmen adaylarının bireysel başvurularını da karşılamaya başlıyoruz. İlk başta belirlenen 4 ilde ve tek programımızla başlayan eğitimlerimizi tüm ülkeye ve diğer programlarımızla da yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi