mevlana-universitesiGeçtiğimiz günlerde Fetullahçı Terör Örgütü‘nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından kanun hükmünde kararnameyle kapatılan Mevlana Üniversitesi, Selçuk Üniversitesine devredildi. Üniversitenin tabelaları söküldü.

7 Temmuz 2009 tarihli resmi gazetede yayımlanarak 2010-2011 eğitim öğretim döneminde öğrenci kabulüne başlayan Mevlana Üniversitesi de Olağanüstü Hal Kapsamında alınan tedbirlere ilişkin kanun hükmünde kararnameyle kapatılmıştı.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin ve yönetim kadrosunun tabela söküm işlemi başladı. Tabelaların sökülmeye başlamasının ardından Rektör Şahin ve Ekibi Mevlana Üniversitesi Rektörlük Kapısındaki kilidi, Defterdarlık kurumunun yetkili kişileriyle birlikte açarak bina içerisinde incelemede bulundular.

İncelemelerin sonunda basına bilgi veren Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Mevlana Üniversitesi devletin ve milletin imkanları ile oluşturulmuştur. Burası bir eğitim kurumu. Bu nedenle de devlete ve milletimize en yararlı bir şekilde hizmet etmelidir. Ancak hem devletimize hem milletimize hizmet etmesi gerekirken karanlık emellere ve hedeflere hizmet ettiler. İnsanlık tarihinde eşine ve benzeri az rastlanan bir hıyanet şebekesine dönüşmesi nedeniyle bu kurum bu güne kadar verimli kullanılmamıştır. Sadece mevcut yapıya para ve insan kaynağı sağlamıştır. Bu nedenle de adeta bir milletin en verimli nesli heba edilmiştir. Çok daha verimli ve başarılı yetiştirilebilecek zeki çocukları bilimden ve üretkenlikten uzak bir şekilde yok edilmiştir. Ancak devletimiz gerekli kararları almış ve Mevlana Üniversitesi, üniversitemize devredilmiştir. Biz de bu bilinçle devletimize ve milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gayret gösteren gençler yetiştireceğiz.” diye konuştu.

Devletin ve milletin zararına çalışmaya başlayan bir kurum haline dönüştüğünün altını çizen Rektör Prof. Dr. Şahin, “Devletimiz bu çerçevede bir takdir kullandı. Kurumu lav ederek bize teslim etti. Biz de yine devletimizin imkanlarıyla dişinden tırnağından artırarak oluşturmuş olduğu bu kurumu en iyi bir şekilde en hayırlı bir şekilde milletimiz ve devletimiz için hizmet edecek nesiller yetiştirmek için kullanacağız. Çünkü bu kurumları hem para hem de insan temini için kullanır hale getirmişlerdir. Biz bunları aslına döndüreceğiz. Üniversite eğitimi evrensel bir eğitim değerlerine oturması gereken kurumlardır. Ama maalesef saptırılmıştır. Ve yine bu yapı bu milletin en zeki çocuklarını toplayarak beyinlerini dumura uğratmıştır. Bu yapı içerisinden çıkan bir sanatçı, bir bilim adamı, başarılı olmuş bir siyasetçi yoktur. Tamamen çocuklarımızı alıp beyinlerini dumura uğratarak dünyanın dört bir yanına fedai olarak göndermişlerdir. Artık bu milletin evlatları bu millete hizmet eder hale gelmesi için Selçuk Üniversitesi olarak tüm yönetim kadromuzla birlikte elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Ve gerçekten çok daha verimli bir hizmet üreteceğimize inanıyoruz.” dedi.

İLK YIL KENDİ BİNALARINDA EĞİTİM ALACAKLAR

Mevlana Üniversitesi’nin öğrencileri hakkında da açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Şahin, Zaten kendi kampüsümüz alanında yer alan bu binada eğitim gören öğrenciler ilk bir yıl yine kendi binalarından ancak bizim idaremizde eğitimlerini sürdürecekler. Derslerini Selçuk Üniversitesi’nin öğretim üyelerinden alacaklar. Öğrencilerimiz Selçuk Üniversitesi’nin 90 bin öğrencisiyle birlikte eğitimlerine devam edecekler. Bunlar vatanın evlatlarıdır. Ötelemeye ve dışlamaya hakkımız yok. Hem toplumumuza hem milletimize hem de devletimize kazandırmamız gerekiyor. Binayı ise sonraki süreçlerde yine bizim planladığımız şekilde değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından sökülen Mevlana Üniversitesi tabelalarının yerine Türk Bayrakları ve Selçuk Üniversitesi’nin flamaları asıldı.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi