kahometurkiyeDünyada gelişmiş birçok ülkede yasal olarak uygulanan alternatif eğitim modeli evde eğitim, K@home ismi ile ülkemizde 1-7 yaş okul öncesi çağdaki çocuklar için uygulanmaya başlandı.

Globalleşen dünyada alternatif eğitim modellerinin tartışılmaya başlandığı günümüzde, artık Türkiye’nin de bu akımın içine girmesi ve eğitim sistemini tartışıyor olması, aileleri alternatif arayışların içine soktuğunu söyleyen K@home kurucusu İbrahim Candaş, “her şey daha mutlu ve daha özgür çocuklar için, geleceğimiz için” ilkesinden hareketle yola çıktık. K@home ile günde sadece 1 saat eğitim yaparak okul öncesi kurumlarda yapılan etkinliklerden daha fazlası evde yapılabiliyor. Böylece çocuklar daha fazla sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyet yapabilecekleri zamana sahip oluyorlar. Örneğin, ABD’de yapılan araştırmalarda evde eğitim alan çocukların akranlarına göre akademik olarak daha başarılı oldukları ve Kanada’da yapılan araştırmalarda evde eğitim alan çocukların akranlarına göre daha az televizyon seyredip daha çok sosyal etkinliklere katıldıkları saptandı” dedi.

13 aydan 78 aya kadar okul öncesi çağdaki çocukları için hazırlanmış olan K@home evde eğitim programı ailelere aylık olarak gönderiliyor. Gönderilen programlarda akademik faaliyetlerin yanı sıra sosyal faaliyetler, gelişimsel etkinlikler, uzmanlarca hazırlanmış yetenek geliştirici aktiviteler, sosyal ve kültürel faaliyetler de bulunuyor. Böylece çocuklar daha güvenli bir ortamda, daha esnek ve yaşayarak öğrenme fırsatı buluyorlar.

K@home evde eğitim programı sınıf yerine dünya, konu yerine yaşam, materyal yerine hayata ait tüm enstrümanlar alınarak oluşturulduğu için çocukların yaşamı deneyimlemesine fırsat veriliyor.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin:

www.kahometurkiye.com

0 537 658 18 77

info@kahometurkiye.com

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi