sibelcetinkayaKızılay Güvenpark’ta 13 Mart 2016´da düzenlenen terör saldırısı sonucu şehit olan Millî Eğitim Bakanlığı çalışanı Hamide Sibel Çetinkaya‘nın ismi, memleketi Nevşehir’in Gülşehir ilçesindeki Anadolu lisesinde yaşatılacak.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanan habere göre Şehit Çetinkaya’nın kızı Emine Burçin Çetinkaya Arslan, Gülşehir Anadolu Lisesinin isminin “Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi” olarak değiştirilmesini büyük bir sevinçle karşıladıklarını belirterek, annesinin hayatını kaybettiği güne kadar, 36 yıl boyunca Millî Eğitim Bakanlığında çalıştığını söyledi.

Arslan, desteklerinden dolayı ailesi adına Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e teşekkürlerini ileterek, “Bize çok destek oldular. Bize sahip çıktılar. Bizi yalnız hissettirmemeye çalıştılar.” dedi. Annesinin Nevşehir Gülşehir’de doğduğunu ve ilkokulu bir müddet orada okuduğu kaydeden Arslan, memleketinin olduğu bir okulda annesinin isminin yaşatılmasının, o okulda okuyacak insanların tanıdıkları olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti.

KAYNAK : MEB.GOV.TR

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi