gediz-universitesi-Gediz Üniversitesi Senatosu, üniversitenin dolaylı da olsa Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ilişkilendirilmesinden büyük rahatsızlık duyduklarını belirtti ve konuyla ilgili kamuoyu açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada üniversite yönetiminin devlete, millete ve milli değerlere sımsıkı bağlı bilim insanları olup daima kamu tüzel kişiliğine haiz üniversitenin yararları doğrultusunda hareket ettiğini ve devletin ilgili kurumları tarafından “legal görünümlü illegal örgüt” tanımı yapılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile hiçbir bağlarının bulunmadığı belirtildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi :

Senatörleri olduğumuz üniversitemizin adının “Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)” ile birlikte anılmasından duyduğumuz rahatsızlık nedeniyle aşağıdaki hususları paylaşmak istiyoruz:

1.Bizler devletimize, milletimize ve milli değerlerimize sımsıkı bağlı bilim insanları olup daima kamu tüzel kişiliğine haiz üniversitemizin yararları doğrultusunda hareket ettik. Bunun dışında ne farklı bir gündemimiz ne de farklı bir ajandamız oldu, Gediz Üniversitesi’nin dışında başka bir kaygımız ve tasarrufumuz hiç olmadı.

2.Devletimizin ilgili kurumları tarafından “legal görünümlü illegal örgüt” tanımı yapılan söz konusu yapıyla bizlerin hiçbir bağı bulunmamaktadır. Özgeçmişlerimiz ve sicillerimiz ortadadır.

3.Pek çoğu yıllarca devlet kurumlarında görev almış, devlet adabını yaşamına rehber edinmiş biz akademisyen yöneticiler, milli güvenliğimize kasteden yapı ile üniversitemizin dolaylı da olsa ilişkilendirilmesinden büyük üzüntü duyuyoruz.

4.Yaklaşık 8 bin mevcut öğrencimizin, 3 bin mezunumuzun ve bin çalışanımızın sorumluluğunu omuzlarımızda taşırken, giderek daha yüksek sesle dillendirilen iddialara rağmen, eğitim ve öğretimi aksatmadan görevimize devam ediyoruz. Ancak, bizim dışımızda yaşanan gelişmelerden dolayı son derece rahatsızız, bir o kadar da mutsuzuz.

5.Her şeye rağmen; bugüne kadar büyük emek harcadığımız, kısa sürede sadece İzmir’imizin değil, aynı zamanda ülkemizin de gururu yükseköğrenim kurumlarından biri haline gelen üniversitemizin üzerindeki kara bulutları dağıtmak için kararlıyız.

6.Başbakanlık Genelgesi ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde, milli güvenliğimizi tehdit eden, FETÖ/PDY dahil olmak üzere, tüm örgüt ve yapılarla irtibatı tespit edilecek Üniversitemizde kim varsa, gerekli işlemlere derhal başlanılacaktır. Bu kapsamda Devlet kurumlarımızın destek ve yardımlarını da bekliyoruz.

7.Üniversitemizin tüm bu olumsuzluklardan arınmış bir bilim kurumu olarak yoluna devam etmesini gönülden arzu ediyor, bu uğurda çalışmayı şiar edindiğimizi önemle bildiriyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi