muharremince

Kaynak : Sozcu.com.tr

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, devletin eğitim alanında bıraktığı boşlukları FETÖ gibi tarikatların doldurduğunu vurgulayarak önemli uyarılarda bulundu.

Sözcü gazetesinden Gökmen Ulu’ya konuşan İnce, CHP’li İnce, devletin eğitim alanında bıraktığı boşlukları FETÖ gibi tarikatların doldurduğunu ve eğitimin vazgeçilmez bir kamu hizmeti olduğunu belirten İnce, “Devlet olarak bu tür kamu hizmetlerini yapmak için vergi alıyorsun ama yeterli biçimde yapmıyorsun. Var olan talebi devlet karşılamadığında bunu yapmaya çalışan paralel yapılar ortaya çıkıyor” dedi.

Kur’an kurslarının da denetim altında olmasının önemine dikkat çeken İnce, “Hukuk devleti, denetimle olur. Kur’an kursları bir eğitim faaliyetidir. Dolayısıyla bundan asıl sorumlu kurum Diyanet İşleri Başkanlığı değil, Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu faaliyette işbirliği yapacağı kurumdur” dedi.

CHP Yalova Milletvekili İnce, hükümetin din eksenli eğitim uygulamalarının yanlışlığını dile getirdi ve 15 Temmuz’un nedenini şöyle açıkladı: “Din eğitimi elbette bir ihtiyaç. Ama eğitim sistemini dini merkeze alarak yapılandırmak, akılla, mantıkla açıklanacak bir durum değil. Hükümetin İmam-hatip sevdasının arkasında eğitime dair hiçbir düşünce yok. Tamamen siyasidir ve insanların inançları sömürülmektedir. Okul üzerinden ideal bir toplum inşa etmek, bunun mühendisliğini yapmak sadece hayaldir. Üstelik bedeli ağır olan bir hayalin peşinden gitmektir. 15 Temmuz’u yapanlar, okul üzerinden bir altın nesil hayal ettiler. Bedelini beraber ödüyoruz.”

Bu haberin kaynağı SÖZCÜ Gazetesidir. Haberin tamamını sozcu.com.tr’de okumak için tıklayınız.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi