Kayseri’deki ‘Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yürütülen operasyonda Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından Melikşah Üniversitesi’nin bağlı bulunduğu Burç Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’na kayyum atandı.

Konya’daki Mevlana Üniversitesi, İstanbul Fatih Üniversitesi, Bursa’daki Orhangazi Üniversitesi ve Diyarbakır’daki Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nden sonra bir vakıf üniversitesine daha kayyım atandı.

İddiaya göre; üniversite yerleşkesi ve çevresinde çok sayıda vatandaşın arsalarının baskı ve tehditle, bazı vatandaşların da FETÖ/PDY örgütünün propagandasını yaparak dini inanç ve duygularını istismar etmek suretiyle değerinden düşük fiyata satın alınarak üniversite alanına dönüştürüldüğü belirlendi.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz sene Kayseri’de Fethullah Gülen Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak dahil yedi işadamı gözaltına alınmıştı. Ancak savcılık, Boydak ve altı kişiyi serbest bırakmıştı.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi