anadolu-universitesiAnadolu Üniversitesi, 2016-2017 akademik yılı için açılmış olan 5 bin 994 örgün aday öğrenci kontenjanının 5 bin 957’sini doldurarak %99,38’lik oranla rekor düzeye ulaştı.

Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Anadolu Üniversitesini tercih eden adayların 1511’inin, yani %25,2’sinin Anadolu Üniversitesine ilk tercihleriyle geldiğine dikkat çekerek, bu durumun sadece Anadolu Üniversitesi için değil; Eskişehir için de sevindirici bir durum olduğunu söyledi.

Anadolu Üniversitesinin kontenjanlarının neredeyse tamamının dolması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Gündoğan, “Bu durum, Anadolu Üniversitesinin tercih edilebilirliğinin çok yüksek olduğunu göstermektedir. Bunu kanıtlayan diğer bir gösterge de Anadolu Üniversitesine yerleşen adaylardan 1511’inin, birinci tercihiyle üniversitemizi tercih etmesidir. Anadolu Üniversitesine tüm programlar bazında kayıt hakkı kazanan adayların %22’sinin Eskişehir’den, kalan %78’lik kısmının ise ülkemizin diğer illerinden gelecek olmasında; üniversitemizin kaliteli eğitim vermeyi her zaman ilke edinmesinin, öğrenci odaklı bir üniversite olan Anadolu Üniversitesinin tüm olanaklarını öğrencileri için seferber ediyor olmasının, Eskişehir gibi güzel bir şehirde kurulu bulunmasının ve üniversitemiz kampüslerinin, önemli rol oynadığını düşünmekteyim.” dedi.

Anadolu Üniversitesine kayıt hakkı kazanan okul birincilerinin yüzde 27,18’i birinci tercihine yerleşti

Prof. Dr. Gündoğan, meslek yüksekokulları hariç, Anadolu Üniversitesinin 62 programından 18’inin Türkiye genelinde ilk 10 binde yer aldığını ve bunun çok önemli bir başarı olduğunu kaydetti. Anadolu Üniversitesi lisans programlarına ÖSYM’nin okul birinciliği kontenjanlarıyla yerleşen aday sayısının 86 olduğunu aktaran Rektör Gündoğan, “Okul birinciliği kontenjanı ile yerleşen adaylardan 28’i (%27,18’i) birinci tercihiyle üniversitemize yerleşti. Bu oran bizim için çok önemli.” değerlendirmesinde bulundu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi