edevletMillî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açıköğretim okulu öğrencisi ve mezunlarına ait mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi, hizmete özel belge ve tamamlama belgelerinin e-devlet üzerinden verilmeye başlandığını bildirdi.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Türksat Genel Müdürlüğü arasında e-okul sistemine ilişkin iş birliği protokolü imzaladılar.

Bakan Yılmaz, imza törenindeki konuşmasında, açıköğretim okullarının öğrenim çağının dışına çıkmış ve çeşitli nedenlerle öğrenimini tamamlayamamış bireylere yönelik yurt içinde ve yurt dışında hizmet verdiğini belirtti. Açıköğretim okullarından engelliler, tutuklu ve hükümlüler, askeri kışlalarda görevini yapan er ve erbaşların da faydalandığını dile getiren Yılmaz, açıköğretim okullarının öğrenci sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Bu okullarda iş ve işlemlerinin elektronik ortamda okul bilgi yönetim sistemi üzerinden yürütüldüğünü anlatan Bakan Yılmaz, bu sistemde, not, kimlik ve mezuniyet bilgilerinin de muhafaza edildiğini aktardı.

28 milyon üzerinde vatandaş
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ise, imza töreninde yaptığı konuşmada, yapılan işbirliği protokolünden memnuniyet duyduklarını belirterek, Türkiye’de bilişim teknolojilerinin hızla gelişmesiyle toplumun ihtiyaçlarının da değişiklik gösterdiğini ifade etti. E-Devlet uygulamalarının toplumun değişen ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde cevap verilmesini sağladığını vurgulayan Arslan, e-Devlet Kapısı üzerinden 246 farklı kurumun, bin 498 farklı hizmetini 28 milyonunun üzerinde vatandaşın ayağına götürdüklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz ve Bakan Arslan, protokolü imzaladılar.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+
çayyolu diş hekimi mide botoksu Tıbbi Sekreterlik Doğum Koçluğu Ankara varis Paykasa Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Mobil bozum forma yaptırmak bakırköy psikolog çayyolu kombi servisi